Inwestycje w Koszalinie: norweski golf i hotelePonad 100 ha ziemi w koszalińskiej dzielnicy Jamno ma norwesko-polski holding Firmus. Chce tam zbudować nowoczesne osiedle. A po sąsiedzku, w gminie Będzino, pole golfowe.

- Rozpoczęliśmy już proces urbanizacji naszych terenów w dzielnicy Jamno – potwierdza Katarzyna Blejch z Firmus Group. – Przewidujemy, że obszar Jamna będzie najszybciej rozwijającą się częścią Koszalina. Jako pierwszą realizować będziemy tam inwestycję obejmującą budowę nowoczesnego i przede wszystkim bezpiecznego osiedla domów jednorodzinnych – poinformowała nas.

Do wkopania pierwszej łopaty jest jednak jeszcze trochę czasu. Wstępnie zakłada się, że rozpoczęcie prac konstrukcyjnych nastąpi pod koniec przyszłego roku.

Przedstawiciele Firmusa, w porozumieniu z grupą specjalistów z branży nieruchomości i marketingu, architektami i urbanistami, obradowali więc na razie nad pierwszym planem zagospodarowania tego terenu. Udział w tym przedsięwzięciu brali m.in. Michał Kempiński z Pool Architects Zurych oraz Gal Podlaszewski z pracowni architektonicznej HS99 w Koszalinie. – Mamy niebywałą okazję zająć się tworzeniem nowej tkanki miejskiej na atrakcyjnych terenach. Chcemy, by było to działanie przemyślane, skoordynowane, na najwyższym poziomie estetyczno – użytkowym, dlatego liczymy też na współpracę władz Koszalina – dodaje jeszcze Katarzyna Blejch.

– Znam tę koncepcję, bo przedstawiciele firmy zaprezentowali ją w ratuszu – przyznaje prezydent Koszalina Piotr Jedliński. – I o ile zostanie zrealizowana, to dobrze wróży na przyszłość. Pomysł jest bardzo fajny, bo to sposób na połączenie plażowej funkcji Mielna z rekreacyjno – turystyczno – mieszkaniową funkcją dawnego Jamna. To z pewnością przyciągnęłoby turystów. W Koszalinie Firmus ma ok. 80 ha, tam planowana jest – poza częścią mieszkaniową – budowa hotelu i mariny, a także centrum handlowego do 2 tys. m kwadratowych.

Na wspomniane tereny w Koszalinie nie ma jeszcze planów zagospodarowania przestrzennego, ale zabudowa jest przewidziana w studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego.

Firmus to spółka, która może się już pochwalić atrakcyjnymi inwestycjami. W Mielnie wybudowała m.in. apartamentowiec Tarasy oraz Rezydencję Park, apartamentowce blisko plaży. Tuż przed wakacjami rozpoczęła jedną z największych prywatnych inwestycji nad Bałtykiem – budowę ogromnego apartamentowca Dune, którego budowa ma pochłonąć ponad 50 mln złotych.

Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku. Firmus jest także właścicielem ogromnych terenów w okolicach kanału jamneńskiego. Tam chce budować marinę i hotele. Do realizacji jest jeszcze bardzo daleko, bo na wszystko potrzeba aż 500 mln euro. Interesująco za to wygląda mapa z innymi planowanymi inwestycjami Firmusa. Spółka ma znaczne nieruchomości w gminie Będzino.

Tam, między Podamirowem a Dobiesławcem, blisko Mścic, ma powstać pole golfowe, które opracował Robert Trent Jones II, architekt zajmujący się projektowaniem właśnie takich obiektów, oraz luksusowy hotel. Projekt jest jednak na etapie koncepcji.

Zródło: GK24
 
 

Aktualności

 • 14-11-2011
  Plan zagospodarowania przestrzennego Jamna
  Relacja ze spotkania mieszkańców koszalińskiego osiedla Jamno i Łabusz w sprawie prac nad planami zagospodarowania przestrzennego dzelnic. Więcej
 • 30-10-2011
  Inwestycje w Koszalinie: norweski golf i hotele
  Ponad 100 ha ziemi w koszalińskiej dzielnicy Jamno ma norwesko-polski holding Firmus. Chce tam zbudować nowoczesne osiedle. A po sąsiedzku, w gminie Będzino, pole golfowe. Więcej
 • 07-08-2011
  Orlik w Jamnie
  6 sierpnia 2011 nastąpiło otwarcie boiska „ORLIK” w Jamnie. Z tej okazji sympatycy Senatora Piotra B. Zientarskiego , drużyna o nazwie SENATORSBOYS rozegrała mecz piłkarski.
 • 28-07-2009
  "Koszałek" przeprawa przez Jezioro Jamno
  26 lipca 2009 ruszyła przeprawa przez Jezioro Jamno. Statek o napędzie elektrycznym zabiera na pokład 67 osób, są także zabezpieczone miejsca na wózki inwalidzkie i rowery. Podróż na drugi brzeg trwa 20 minut.
Wszystkie Archwium RSS

Jamno - atrakcje


 • Boiska Orlik
  Ogólnodostępny, bezpłatny kompleks boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.
  Dojazd: ulica Północnej, przy wylocie na Łabusz
Koszałek
Rejsy statkiem przez jezioro Jamno do Mielna i Unieścia. Największa atrakcja turystyczna Jamna. Statek "Koszałek" na pokład zabiera 67 osób. Jednostka ma 19,5 metra długości i 4 metry szerokości. Napędzana jest ekologicznymi, elektrycznymi silnikami.
Dojazd: ulica Promowa

Działki budowalne


W sprawie kupna działek prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy tutaj.