Prace nad planem zagospodarowania przestrzennego JamnaW jamneńskiej świetlicy zgromadzili się mieszkańcy dawnego Jamna i Łabusza. Ludzie przyszli wysłuchać urzędników z ratusza, ale też wykrzyczeć swoje żale.

– Złożyłem do ratusza papiery o przekształcenie mojej ziemi rolnej na ziemię pod zabudowę. Prezydent mi odmówił. Chodzę do was ciągle z papierami, a wy powtarzacie: już za późno! – denerwował się jeden z mieszkańców.

– Złożyłem do ratusza papiery o przekształcenie mojej ziemi rolnej na ziemię pod zabudowę. Prezydent mi odmówił. Chodzę do was ciągle z papierami, a wy powtarzacie: już za późno! – denerwował się jeden z mieszkańców.

Na zebraniu dotyczącym prac nad planami zagospodarowania sala była pełna. Ludzie stali, bo zabrakło krzeseł. Pod adresem urzędników i nieobecnego prezydenta padło wiele gorzkich słów i pretensji. – Jak nas chcieliście przyłączyć do miasta, to obiecywaliście nam cuda, miało być pięknie, a teraz zakazy wprowadzacie – denerwowali się obecni.

Ze strony urzędu był obecny wiceprezydent Adam Szałek, sekretarz miasta Tomasz Sobieraj – ci jednak niewiele mówili. O pracach nad przygotowaniem planów mówiła obecnym głównie Iwona Stepanow, dyrektor wydziału architektury w ratuszu.

Mieszkańcy, o czym już wcześniej pisaliśmy, mają głównie pretensje o to, że ratusz nie godzi się m. in. na przekształcanie działek z rolnych na budowlane. – Odralnianie będzie możliwe dopiero wtedy, gdy będą plany zagospodarowania, a za to dopiero się bierzemy – mówiła Iwona Stepanow. – Po co każe nam pani składać wnioski do planu, skoro one i tak trafią do kosza?! Przecież to wasi ludzie powiedzieli, że plan musi być zgodny ze studium, a skoro wnioski składane do studium zostały odrzucone, to teraz będzie to samo – denerwowali się mieszkańcy.

Szefowa wydziału architektury dalej przekonywała, by ludzie składali wnioski. – Studium wyznacza tylko kierunki zagospodarowania, a plan je precyzuje – mówiła. – Podczas prac nad planami możemy pewne rzeczy dopracować – kontynuowała. Jej słowa coraz bardziej irytowały zgromadzonych: – Po co tworzyć głupie kierunki?! Trzeba je zmieniać! – padło z sali.

Mapa określająca teren objęty pracami jest od poniedziałku do piątku, w godz. 11-14, dostępna w pokoju 310 Urzędu Miejskiego. Do 29 listopada można składać wnioski do przyszłego planu (w formie pisemnej) na adres Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin. Tam, między Podamirowem a Dobiesławcem, blisko Mścic, ma powstać pole golfowe, które opracował Robert Trent Jones II, architekt zajmujący się projektowaniem właśnie takich obiektów, oraz luksusowy hotel. Projekt jest jednak na etapie koncepcji.

Zródło: GK24
 
 

Aktualności

 • 14-11-2011
  Plan zagospodarowania przestrzennego Jamna
  Relacja ze spotkania mieszkańców koszalińskiego osiedla Jamno i Łabusz w sprawie prac nad planami zagospodarowania przestrzennego dzelnic. Więcej
 • 30-10-2011
  Inwestycje w Koszalinie: norweski golf i hotele
  Ponad 100 ha ziemi w koszalińskiej dzielnicy Jamno ma norwesko-polski holding Firmus. Chce tam zbudować nowoczesne osiedle. A po sąsiedzku, w gminie Będzino, pole golfowe. Więcej
 • 07-08-2011
  Orlik w Jamnie
  6 sierpnia 2011 nastąpiło otwarcie boiska „ORLIK” w Jamnie. Z tej okazji sympatycy Senatora Piotra B. Zientarskiego , drużyna o nazwie SENATORSBOYS rozegrała mecz piłkarski.
 • 28-07-2009
  "Koszałek" przeprawa przez Jezioro Jamno
  26 lipca 2009 ruszyła przeprawa przez Jezioro Jamno. Statek o napędzie elektrycznym zabiera na pokład 67 osób, są także zabezpieczone miejsca na wózki inwalidzkie i rowery. Podróż na drugi brzeg trwa 20 minut.
Wszystkie Archwium RSS

Jamno - atrakcje


 • Boiska Orlik
  Ogólnodostępny, bezpłatny kompleks boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.
  Dojazd: ulica Północnej, przy wylocie na Łabusz
Koszałek
Rejsy statkiem przez jezioro Jamno do Mielna i Unieścia. Największa atrakcja turystyczna Jamna. Statek "Koszałek" na pokład zabiera 67 osób. Jednostka ma 19,5 metra długości i 4 metry szerokości. Napędzana jest ekologicznymi, elektrycznymi silnikami.
Dojazd: ulica Promowa

Działki budowalne


W sprawie kupna działek prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy tutaj.